AnasayfaAnasayfa  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Cevaplanmamış mesajlar
 

Draco Nifors Hol

 
KonularMesajlar
Son mesajlar
Yeni mesaj yok

Haber Panosu

D'Fors içindeki güncel haberler burada yer almaktadır, üye olduktan sonra ilk uğrayacağınız mekan burası! Her gün, şöyle bir bakmanız şiddetle tavsiye edilir.
Manşet, Sistem, Uyarı & Ceza
44Uyarı ve Cezalar...
Çarş. Ağus. 12, 2009 3:23 am
Creatura Son Mesajları Gör
Yeni mesaj yok

Nifors Kutusu

Forumda veya sistemde rahatsız duyduğunuz; değiştirmek istediğiniz şeyleri burada; ilgili başlıkta bildirebilirsiniz.
416İstekler &
C.tesi Ağus. 29, 2009 9:37 pm
Astianola Son Mesajları Gör
Bu forum kilitlenmiştir, yeni bir başlık açamazsınız, cevap gönderebilir ya da mesajları değiştirebilirsiniz

Düşünseli

Geçmişi anmak bazen, en iyisidir. O hâlde bu tozlu raflardaki parşömenlerin, mührünü siz çözün!
Rpg Noktaları, Rpg Dışı, Karakter Merkezi
11Deneme
Paz Ağus. 09, 2009 12:04 am
Creatura Son Mesajları Gör
 

Karakter Bölgesi

 
KonularMesajlar
Son mesajlar
Yeni mesaj yok

Rpg Kutusu

Rollerinizin değerlendirileceği, aynı zamanda geliştirileceği bölge. Aynı zamanda anlaşmalar, burada yapılabilir.
Değerlendirme, Rpg Yardım, Anlaşmalı Oyunlar
2861Claudia
C.tesi Ağus. 29, 2009 9:38 pm
Astianola Son Mesajları Gör
Yeni mesaj yok

Boy Aynası

Görünümünüzü oluşturacağınız yer.
Ünlü Listesi, Ünlü Önerme, Avatar & İmza Yardım
543Yapılanlar
Paz Ağus. 30, 2009 2:02 pm
Astianola Son Mesajları Gör
Yeni mesaj yok

Karakter Gelişim

Kadeh'te, herhangi bir mesleğe erişmek için girmeniz gereken bölge. Unutmayın; her meslek kişisel özelliklerinize uygun olmayabildiği gibi, sizi sıkabilir. Bu konuda dikkatli olmanız gerekmektedir. Öğrenci olmak isteyen karakterler, Seçmen Şapka'ya, istenilenleri bırakmalıdırlar. Yetişkin olmak isteyenler ise, sarı sayfalara göz gezdirsinler.
Seçmen Şapka, Sarı Sayfalar, Özel Yetenekler
3877Claudia
Paz Ağus. 30, 2009 1:56 pm
Astianola Son Mesajları Gör
Yeni mesaj yok

Sahne

Rütbenizi aldıktan sonra, karakterinizi, diğer oyuncuya sunmaya ne dersiniz? Büyücü Kulüplerine katılmak, sizin için heyecan verici olacaktır. Karakter Kartında ilişkilerinizi şekillendirebilir, aile edinebilirsiniz.
Karakter Kartı, Aile Alımları, Büyücü Kulüpleri
47Annette.
Paz Ağus. 23, 2009 2:01 am
Annette Julie De Annorie Son Mesajları Gör
 

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

 
KonularMesajlar
Son mesajlar
Yeni mesaj yok

Hogwarts Zindanı

Hogwarts'ın, belki de en boğucu katı. İksir Dersliğinden gelen kokular lezzetli gibi görünse de, sizi zehirlemek için birebirler. Slytherin Ortak Salonunun bulunduğu bu kat, pek tekin değildir.
İksir Dersliği, Mutfak, Slytherin Ortak Salonu
00
Yeni mesaj yok

Hogwarts Giriş Katı

Hogwarts'ın, bahçeye çıkan kapısından girdiğinizde, gökyüzünü kaybetmemiş bir şekilde kendinizi eskimiş yer döşemelerinde bulacaksınız. Karşısınızda duran bina masaları tüm görkemiyle size bakarken hayaletler size eşlik edecektir.
Giriş Salonu, Büyük Salon, Profesörler Odası, Süpürge Odası
00
Yeni mesaj yok

Hogwarts I. Kat

Dersliklerin, neredeyse hüküm sürdüğü bu kat, çoğunlukla birinci sınıf öğrencileriyle doludur. Hareketli merdivenler ile burada tanışabilirsinir. Dikkat edin, buradaki portreler kızgın olabilir.
Muggle Bilimleri Dersliği, Sihir Tarihi Dersliği, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma Dersliği, Harabe Kanat, Sihirli Yaratıkların Bakımı Profesörünün Odası, Bitki Bilim Profesörünün Odası
00
Yeni mesaj yok

Hogwarts II. Kat

Dersliklerin dışında antik heykellerin süslediği bu katta bulunan Hufflepuff öğrencileri sizi hoşlukla karşılayabilirler. Genelde Karanlık Sanatlardan çıkan öğrenciler sinirli olsa da pencerenin içerisinden size gülümseyen ağaçların muhteşem kokusu sizi rahatlatacaktır.
Hufflepuff Ortak Salonu, İksir Profesörünün Odası, Mızmız Mrytle Tuvaleti, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma Profesörünün Odası, Kupa Salonu, Astronomi Profesörünün Odası
00
Yeni mesaj yok

Hogwarts III. Kat

Çeşitli sınıfların ve geniş balkonun bulunduğu kat, hayaletler buraya genelde uğramazlar, nedeni yasak bölgedir.
Biçim Değiştirme Dersliği, Yasak Koridor, Tek Gözlü Kocakarının Kamburu, Biçim Değiştirme Profesörünün Odası, Hastane Kanadı, İhtiyaç Odası
00
Yeni mesaj yok

Hogwarts IV. Kat

Gayet normal ve hiçbir ilginçlik barındırmayan bu kat, portreler ve heykellerle süslüdür.
Aynalı Oda, Kızlar Tuvaleti, Tılsım Dersliği, Sihir Tarihi Profesörünün Odası, Kütüphane, Muggle Bilimleri Profesörünün Odası, Uçuş Profesörünün Odası
00
Yeni mesaj yok

Hogwarts V. Kat

Sadece üçüncü sınıf ve üzeri öğrencilerin çıkabileceği kat. Ders harici olduğunu bilmelisiniz. Aksi taktirde dersliğe geç kalmak üzere olan bir öğrenciyi sövmek istemezsiniz.
Sınıf Başkanlarının Banyosu, Eski Yazıtlar Dersliği, Eski Yazıtlar Profesörünün Odası, Tılsım Profesörünün Odası
00
Yeni mesaj yok

Hogwarts Kuleleri

Okulun işlek katlarından biri olan bu kule, kendi arasında da katlara ayrılmaktadır. En son katında bulunan Astronomi Dersliği, sizi yorsa da; büyük arazinin tüm güzelliklerini görmeniz için imkan sağlayan tek yer burasıdır.
Gryffindor Ortak Salonu, Astronomi Kulesi, Kehanet Dersliği, Kehanet Profesörünün Odası, Saat Kulesi, Baykuşhane, Ravenclaw Ortak Salonu
00
Yeni mesaj yok

Hogwarts Arazisi

Hogwarts'ın uçsuz bucaksız bahçesinde, ders arasında dinlenebileceğiniz gibi uygulamalı olan diğer derslerinize de patikalar yardımıyla gidebilirsiniz. Arazinin bu kısmı eğimlidir; dikkat etmenizde yarar var.
Göl Kenarı, Sihirli Yaratıkların Bakımı Dersliği, Bekçi Kulübesi, Bitki Bilim Seraları, Yasak Orman, Quidditch Sahası, Şamarcı Söğüt, Uçuş Dersliği
00
 

İngiltere

 
KonularMesajlar
Son mesajlar
Yeni mesaj yok

Londra Sokakları

Büyü insanlarının yaygınlaşmaya başladığı bu dönemde, en çok uğrayacağınız konum burası olmalıdır. Birçok büyücü evine sahiplik eden bu kentte yaşıyorsanız; bir muggle'ın malikanenizi görmesi pek de olası değildir. Londra'nın dışında bulunan göle ziyaret etmeniz tavsiye edilir, aksi taktirde buranın en muhteşem görüntüsünü görmemiş olursunuz.
King's Cross Tren İstasyonu, Chestle Parkı, Thames Nehri, Kazan Mağazası, Sihrin Gölgeleri
11+ Gazeteye Çalış...
Perş. Ağus. 20, 2009 7:35 am
Alfonse Erich Harttman Son Mesajları Gör
Yeni mesaj yok

Diagon Yolu

Londra'da bulunan Çatlak Kazan'daki çöp tenekesinin yanındaki duvardan tuğlaları saymaya başlarsınız. Üç yukarı, iki sağa ve duvara üç kere vurursunuz. Eğer sayıp dokunduğunuz doğru tuğla ise, tuğla şöyle bir titrer, oynar ve ortasında küçük bir delik belirir. Delik büyüdükçe büyür ve bir saniye kadar sonra büyük bir devin bile geçebileceği kemerli bir geçit halini alır. Geçit kıvrıla kıvrıla uzayıp gözden yok olan taş döşeli bir sokağa çıkar. İşte Diagon Yolu burasıdır. Diagon Yolu; arnavut kaldırımlı, garip ve heyecan verici malzemelerin satıldığı dükkanların ve restoranların bulunduğu uzun bir caddedir. Geçitten geçip Diagon Yolu'na çıktıktan sonra delik yine kapanır ve duvar haline dönüşür.
Ollivander'ın Asa Dükkanı, Gringotts Büyücü Bankası, Büyücü Aktarı, Binbir Çeşit Baykuş Dükkanı, Florean Fortescue’nın Dondurmacısı, Gambol & Japes, Madam Malkin’in Her Duruma ve Her Renge Cüppeleri, Obscurus Kitapcısı, Kaliteli Quidditch Malzemeleri, WhizzHard Kitapları, Çatlak Kazan
00
Yeni mesaj yok

Knockturn Yolu

Knockturn Yolu büyücü bankası Gringotts'un yanından geçer, Diagon Yolu'na bağlı bir dar yoldur. Burdaki çoğu dükkan karanlık sanatlar ile ilgilidir. Knockturn Yolu'ndaki en büyük bina Borgin and Burkestür, burada çok tehlikeli şeyler satılmaktadır. Kendisi çıkmaz sokaktır. borgin and burkes sokak üzerindeki en büyük binadır. girişe göre sağ tarafta yer alır. Tam karşısında ise sırasıyla dev örümcek dükkanı, Shrunken adı verilen kurutulmuş ve büzüşerek küçültülmüş kafaların (kafatası değil) satıldığı dükkan ve onun da yanında zehirli mum dükkanı yer alır. Sokağın sonunda sağa ve sola doğru birer küçük ara sokak bulunur. Ama hiçbir yere açılmaz. Bunlar da çıkmaz sapaklardır.
Borgin and Burkes, Dev Örümcek Dükkanı, Shrunken, Zehirli Mum
12Güzel Yanlış
Perş. Ağus. 20, 2009 11:36 pm
Adolf Maynard Griswald Son Mesajları Gör
Yeni mesaj yok

Hogmeade Köyü

Hogsmeade Köyü bir çok değişik dükkan ve cezbedici şeylerle dolu bir büyücü köyüdür. İngiltere sınırları içindeki, tamamı büyücülerden oluşan tek köy olduğu da bilinir. Hogwarts'a mevki olarak yakındır ve öğrenciler için sosyal çevre olarak mükemmel bir yerdir. Üçüncü sınıf ve daha büyük sınıflar köyü ziyaret edebilir. Tek gözlü cadı heykelinin arkasından köye gizli bir heçit vardır. Bu tünel Balyumruk'un kilerine çıkar.
Dervish and Banges, Gladrags Büyücü Giyim, Balyumruk Şeker Dükkanı, Domuz Kafası, Üç Süpürge, Zonko'nun Şaka Dükkanı, Bağıran Baraka
00
Yeni mesaj yok

Godric's Hollow

Ünlü bir büyücü köyü olan Godric's Hollow, Godric Gryffindor'un doğmuna şahitlik etmiş; belli ki adını buradan almış bir köydür. Köy mugglelara görünmemekle kalmayıp, büyük bir büyücü mezarlığını barındırır. Köyün ortasındaki savaş anıtı tüm büyücülerin ilgisini çekebilir.
Savaş Anıtı, Büyücü Mezarlığı, C'monera Ormanı
00
Yeni mesaj yok

Sihir Bakanlığı

Sihir Bakanlığı, Britanya'daki büyücü dünyasının yönetiminden sorumludur. Temel görevi, Muggleları büyücü dünyasından uzak tutmaktır. Bu karmaşık ve çok fazla bürokrasi gerektiren bir görevdir. Bakanlık Binası yer altındadır ve girmek için, oradaki telefon kulubesine 6-6-4-4-2 tuşlamak gerekir. Ayrıca cisimlenilebilir ya da buharlaşılabilir.
Zemin Kat ~ Bakanlık Girişi, I. Kat ~ Sihir Bakanı ve Asistanın Bürosu, II. Kat ~ Büyü Yasaları Uygulama Dairesi, III. Kat ~ Sihirli Afetler Dairesi, IV. Kat ~ Sihirli Yaratıkların Düzenlenmesi ve Denetimi Dairesi, V. Kat ~ Uluslararası Sihirsel İşbirliği Bölümü, VI. Kat ~ Büyülü Taşımacılık Dairesi, VII. Kat ~ Sihirli Oyunlar ve Sporlar Dairesi, IIX. Kat ~ Arityum, IX. Kat ~ Esrar Dairesi, X. Kat ~ Mahkeme Blokları
00
Yeni mesaj yok

St. Mungo

Londra'nın merkezinde, her iki tarafında mağazaların uzandığı kalabalık bir caddede Külüstür görünüşlü, kırmızı tuğladan, büyük, eski moda, adı Purge & Dowse Ltd. olan bir mağaza vardır. Vitrininde çok eski zamanlardan kalan giysiler, peruğu kaymış eski bir kaç manken ve tozlu kapısının üzerinde de "Tadilat İçin Kapalıdır" yazısı durmaktadır. İlginç olan mankenler konuşmaktadır. Ne için geldiğini sahte kirpikleri sarkmış, yeşil bir naylon giymiş olan çirkin mankene söyledikten sonra kalın vitrin camından içeri geçmekle St.Mungo hastanesine ulaşılmış olur. Girişte bütün hastaların muayene olmak için ayakları sallanan tahta iskemlelerde oturarak bekledikleri bir danışma alanı bulunmaktadır. Hastaları tedavi etmek üzere etrafta dolaşan şifacılar üzerlerine limon yeşili ve göğüslerinin üzerinde çapraz bir asa ile kemik amblemi işlenmiş olan cübbeler giymişleridir.
Zemin Kat ~ Eşya Kazaları, I. Kat ~ Yaratıkların Yol Açtığı Yaralanmalar, II. Kat ~ Sihirli Böcekler, III. Kat ~ İksir ve Bitki Zehirlenmeleri, IV. Kat ~ Büyü Hasarı, V. Kat ~ Ziyaretçi Çayhanesi ve Hastahane Mağazası
00
 

Nifors Şehri

 
KonularMesajlar
Son mesajlar
Yeni mesaj yok

Arka Bahçe

Rol yapmaktan sıkılmış; eğlenceye ihtiyacı olan üyelerimizin konakladığı yerdir. Biraz eğlence mi, neden olmasın?
Lunapark, Meydan, Kürsü
994Saat Kaç?
Paz Ağus. 23, 2009 5:45 pm
Astianola Son Mesajları Gör
Yeni mesaj yok

Salıncak

Paylaşılacak bir şeye sahipseniz, çekinmeden sallayabilirsiniz.
Tanış & Kaynaş, Albüm, Hog'w Arts, Ateş Kadehi, Sözlük
00
Yeni mesaj yok

Serbest Kürsü

Paylaşacak herhangi bir şeyiniz varsa, uygun bölüme yerleştirebilirsiniz. Benimki, hiçbirine uymuyor derseniz; bir katagori seçmenize gerek yok, koyuverin normal bir yere.
Müzik, Haberler, Yazılar
00
Günün aktif konuları
Bugünün en iyi 20 yollayıcısı
En iyi 20 yollayıcı
Forumun çerezleri silmek
Kimler hatta?
Kimler hatta?Kullanıcılarımız toplam 308 mesaj attılar
Toplam 44 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: Fiona S. Poutiainen
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir
Sitede bugüne kadar en çok 17 kişi Çarş. Ağus. 19, 2009 11:21 pm tarihinde online oldu.

Kayıtlı kullanıcılar : Yok
Gruplar : [ Yöneticiler ][ Profesörler ][ Sihir Bakanlığı ][ Sihir Basını ][ Şifacılar ][ Ravenclaw ][ Hufflepuff ][ Gryffindor ][ Slytherin ][ Yaratıklar ][ Dükkan Sahipleri ][ Sanatçılar ][ Karanlık Taraf ][ Muggle ]

Yeni mesaj varYeni mesaj varYeni mesaj yokYeni mesaj yok  Forum kilitlenmiştirForum kilitlenmiştir